Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/dudefoto/domains/dudefoto.lt/public_html/wp-content/plugins/user-specific-content/User-Specific-Content.php on line 373

Kalėdinė fotosesija: dovana sau, vaikams, seneliams


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/dudefoto/domains/dudefoto.lt/public_html/wp-content/plugins/user-specific-content/User-Specific-Content.php on line 373

Padovanoti sau nėštumo, naujagimio ar kūdikio fotosesijas – jokia naujiena. Tad kodėl neišbandžius ir proginės fotosesijos, o jų gali būti heloviniškų, velykinių, gimtadienio ir – žinoma – kalėdinių.

Kalbamės su fotografėmis Jurga Dūde (Dūdė Foto) ir Ligita Valeikiene (Vanile Foto).

Geriausias laikas bendrai šeimos nuotraukai
Paskutiniu metu kalėdinės fotosesijos tampa labai populiarios. Galbūt tai ir mados reikalas, bet kita vertus tai metas, kuomet šeima susiburia, išvykusieji sugrįžta namo, galima įsiamžinti visiems kartu. Tai dovanų metas, kai esame dosnesni sau – tad kodėl nepasidovanojus šventinės fotosesijos?
Yra šeimų, kurios kiekvienais metais nusifotografuoja kartu prieš Kalėdas, klijuoja nuotraukas į tam skirtą albumą. Vartant tokį albumą labai įdomu stebėti, kaip viskas kinta: amžius, šeimos sudėtis, mados.
Kalėdinėse fotosesijose dažniausiai fotografuojasi visa šeima. Juk mažieji modeliukai daug drąsiau jaučiasi, kai ateina į studiją su tėveliais ar broliais ir seserimis. Kalėdos yra šeimos šventė, todėl smagu kai šventinė nuotaika ir buvimas kartu atsispindi ir nuotraukose.


Kodėl nepakanka išmaniojo telefono
Nors turime galimybę fiksuoti visas savo gyvenimo akimirkas išmaniaisiais telefonais, profesionalių fotografų darbas yra visai kitokio lygio. Juk dauguma fotografų labai atsakingai ir nuoširdžiai ruošiasi kalėdinėms fotosesijoms. Sukurti šventinę stilingą aplinką skiriama daug laiko ir investicijų. Kai kurie net samdo dekoravimo specialistus, įrengiamos skirtingos fotografavimosi zonos. Šventinės studijos paruošimas gali kainuoti 1000 eurų ir daugiau. Sukuriama jauki aplinka, dažnai primenanti namus, kurioje tvyro šventinė nuotaika.
Žiemos pasakai sukurti ir įgyvendinti seniai gvildentas idėjas mes šiemet skyrėme daug investicijų. Dekoracijų gamybai ir paieškoms prireikė nemažai laiko. Viską paruošėme su didele meile ir aistra savo darbui. Ir tai juntama vos įžengus į studiją. Kiekvienas užsukęs į studiją pasako: „Vau, kaip čia gražu!“. Kiekvienas kampelis apgalvotas iki detalių. Net mums po darbų nesinori užgesinti tūkstančių lempučių ir iš ten išeiti. Tad kodėl nepasinaudojus jau įrengta studija, kurioje šventinė nuotaika jau sukurta, kai jūs apie namų puošimą dar nė negalvojate.
Kokybiškoms nuotraukoms sukurti, reikalingas tinkamas apšvietimas, atitinkamas šventinių dekoracijų ir baldų išdėstymas. Fotografas puikiai pažįsta savo erdves, žino visus galimus scenarijus savo sukurtoje aplinkoje. Toli gražu ne visų namų aplinka tam tinkama. Žinoma, fotosesiją galima padaryti ir namų aplinkoje, bet jeigu norite turėti įdomesnių ir įvairesnių nuotraukų, siūloma rinktis studiją.

Kaip suderinti drabužius
Jei nori fotografuotis visa šeima, kaip suderinti drabužius? Pirma mintis, kad visi turi rengtis vienodai, o vienodus teturi tik džinsus. Renkantis drabužius šventinei fotosesijai, pakanka tik suderinti spalvas. Puikiai tinka neutralios spalvos (balta, natūrali vilnos, pilka, juoda, ruda) arba kalėdinės akcentinės spalvos – žalia, vyšninė, raudona, mėlyna.
Nepamirškite, kad drabužiai turi derėti ir prie fotostudijos aplinkos, tad prieš fotosesiją išsiaiškinkite, kokia ji. Šiuo klausimu jums gelbės ir fotografas.
Nerekomenduojama visiems šeimos nariams nuo galvos iki kojų apsirengti akcentine spalva. Akcentine spalva gali apsirengti vienas ar keli šeimos nariai, o kiti rinktis neutralios spalvos drabužius ir derinti akcentinės spalvos detales. Pavyzdžiui, prie dukros ar mamos vyšninės suknelės galima derinti kitų šeimos narių vyšninės spalvos akcentus: batelius, kojines, varlytę, petnešas, liemenę ar languotus marškinius, papuošalus, skraistę, šalikėlį, bordo marškinius, pasivilktus po švarku arba megztiniu.
Svarbu, kad fotosesijoje dalyvaujančių žmonių drabužių spalvos derėtų tarpusavyje. Gražiai atrodo sezoninė apranga ir motyvai (skandinaviški raštai, ornamentai, rombai, langeliai). Tinka tokie audiniai kaip megztas trikotažas, veliūras, velvetas, vilna, kailiukas. Tačiau ypatingai jaukumo suteikia megzti drabužiai ar aksesuarai, įvairūs raštai.
Planuojantys kalėdines fotosesijas mezginius gali užsisakyti iš anksto. Šį straipsnį iliustruojančių nuotraukų modeliai vilki „GUDO knitwear“ ir „EMi crafts“ drabužiais.
Lina Steponavičienė, įkūrusi prekinį ženklą „GUDO knitwear“ pasakoja, kad jos mezginiai, pagaminti rankomis, naudojant metodus, kuriuos perdavė močiutė.
EMi crafts“ įkūrėja Eglė Mikulionienė sako: „Pati esu mama tad mezgu tik iš aukštos kokybės siūlų, dažniausiai merinosų ir alpakų vilnos. Dažnai sakau, kad privaloma turėti bent vieną vilnos drabužį spintoje“.
Vaikas atsisako fotografuotis?
Svarbiausia neversti vaiko pozuoti ir nepykti ant jo jeigu jis to nedaro. Fotosesijoje svarbiausia – atsipalaidavę ir ramūs tėvai. Atsipalaiduokite ir mėgaukitės fotografavimosi procesu. Nebūtinai pozuotos nuotraukos yra gražiausios. Patyręs fotografas nepuls režisuoti siužetų, o leis vaikams žaisti, domėtis aplinka. Žaiskite kartu su jais, stebėkitės kartu, juokitės. Per fotosesiją veikite tai, ką darote įprastai. Jei turite pomėgį, kuriuo užsiima visa šeima, apsvarstykite, galbūt vertėtų į fotosesija įtraukti su hobiu susijusį rekvizitą. Natūralios emocijos vartant knygutę ar žaidžiant su dovanų dėžutėmis yra pačios gražiausios. Kiekvienas vaikas turi savo mėgiamus žaislus, pasiimkite juos į fotosesiją. Jie primins vaikui namų aplinką ir padės atsipalaiduoti.


Kada fotografuotis
Fotografai kalėdines fotosesijas planuoja jau vasarą, o studijas dauguma įsirengia ir pirmąsias fotosesijas pradeda lapkričio pradžioje.
Labai populiarios kalėdinės dovanėlės su ką tik padarytais šventiniais kadrais: drobės, įrėmintos nuotraukos, kalendorius, atvirukai. Norintys suspėti paruošti kalėdines dovanėles seneliams, giminaičiams ir draugams, kalėdines fotosesijas turėtų planuoti iš anksto, nes nuotraukų paruošimas gali užtrukti keletą savaičių.
Kuo anksčiau įvyks fotosesija, tuo didesnė tikimybė, kad gausite nuotraukas dar iki Kalėdų ir spėsite paruošti dovanas. Šventinis laikotarpis paprastai daugumai žmonių būna labiau įtemptas. Tačiau dalis klientų neskuba, susiorganizuoja šeimai šventę – fotosesiją – prieš pat ar iškart po švenčių. Pasipuošia, mamytė pasidaro makiažą, atvyksta smagiai praleisti laiko, pabūti drauge, įamžinti akimirkas, vėliau kartu vyksta papietauti, laukia kitos pramogos.


Geriausi pozuotojai – neropojantys kūdikiai
Fotosesijos eiga ir siužetai labai priklauso nuo vaikučių amžiaus, būdo, kartais lyties. Kūdikiai, kurie dar neropoja, yra patys geriausi pozuotojai. Noriai būna pas tėvus ant rankų, drąsūs guli ar sėdi vieni, šypsosi ar domisi. Jei sotūs ir pailsėję, jei nieko neskauda, jie visuomet yra linksmi ir nesuvaidinti. Tokiems viskas ko reikia – tai tėvelių dėmesys ir meilė.
Ropojantys ir mėgstantys stovėti, matydami tiek daug lempučių ir įdomybių jau gali nenorėti būti pas tėvelius ant rankų, gali bandyti ištrūkti, stumti, pykti, prieštarauti. Jie dažniausiai mėgsta viską kas nauja. Juos paprasta sudominti kankorėžiu, kalėdiniu žaisliuku, švieselėmis. Jie natūralūs, emocijos tikros, tik visi daiktai galiausiai atsiduria burnytėje.
Pats problematiškiausias amžius, kai vaikutis pradeda vaikščioti ir rodo stiprią valią, iki maždaug 3–4 metukų, kol dar negalima su juo susitarti, motyvuoti „atlygiu“. Jie nenustygsta vietoje, nenori būti ant tėvų rankų. Gali ignoruoti fotografą, visai nusisukti nuo fotoaparato, bėgti nuo jo. Fotografuojant tokius vaikučius geriausia, kai viskas vyksta žaidimo ir dūkimo forma su tėveliais, tik būtinai pagal vaiko įgeidžius. Fotografui belieka itin greitai suktis gaudant pačias nuostabiausias emocijas.
Vyresni vaikučiai jau daugiau supranta, bet gali būti užsispyrę, susikaustę. Nevalia tikėtis, kad jie bus ilgai vienoje vietoje ir jokiu būdu neprašyti šypsotis, nes tokia šypsena bus suvaidinta ir netikra, kartais net graudi. Tuomet fotografui tenka pabūti ir psichologu. Prajuokinti ir padėti atsipalaiduoti padeda įvairi veikla. Smagu, kuomet vyresni vaikučiai į fotosesijas atsineša instrumentą, groja, dainuoja. Dažnas mėgsta šokti, šokinėti ir dūkti ant lovos. Mergaitės gali būti balerinomis, princesėmis ar fėjomis. Tinka viskas, kas padeda atsipalaiduoti. Todėl į mūsų studiją mielai kviečiami išauklėti ir drąsūs augintiniai, jie visuomet sukelia pačias geriausias emocijas.


Trumpai:
Patarimas mamytei – pasidarykite bent minimalų makiažą, nuotraukose atrodysite kur kas patraukliau. Informuokite vizažistą, kad makiažas skirtas fotosesijai, aptarkite, kokio stiliaus drabužius dėvėsite fotosesijos metu.
Tėveliams svarbu pasirinkti tinkamą dienos laiką fotosesijai. Vaikai turi būti nepavargę ir sotūs. Geriausias laikas fotografuotis su vaikais yra rytas arba po pietų miegelio.
Kalėdinė fotosesija su vaikais nėra ilga. Paprastai jai skiriama nuo 30 min. iki 1 val. Fotosesijos trukmė dažnai priklauso nuo vaikų, jie greitai pavargsta, tampa irzlūs, tad daug laiko skirti nėra prasmės.

Straipsnis MAMOS ŽURNALAS 2019m. gruodis