Kuo studijinė naujagimio fotosesija skiriasi nuo „Lifestyle”?

Studijinė fotosesija vyksta studijoje, „Lifestyle” – naujagimiuko namuose. Studijinėje fotosesijoje naujagimis pozuojamas ant sėdmaišio, fotosesijai pritaikytuose saugiuose induose, pozuojamas tėvelių rankose prie neutralaus fono. Kiekviena nuotrauka tarsi atvirukas. „Lifestyle” fotosesijoje vaikelis beveik nepozuojamas, fotografuojamas natūralioje namų aplinkoje daugiausia su kitais šeimos nariais, nuotraukose matoma namų aplinka, „gaudomos” akimirkos. Nuotraukos tarsi reportažas, pasakoja Jūsų to meto istoriją.

Ko galiu tikėtis iš studijinės naujagimio fotosesijos?

Tai ypatinga fotosesija. Juk vaikelis toks mažutis, gležnas ir traputis tebus taip trumpai. Naujagimio fotosesijos metu mamytės ne tik grožisi mažu jaukiai pozomis suraitytu stebuklėliu, bet kartu susipažįsta bei sužino įvairių gudrybių kaip nuraminti, užmigdyti bei atpažinti vaikelio neramumo požymius.

Ką turėsiu daryti naujagimio fotosesijos metu?

Mamytės džiaugiasi galėdamos pailsėti ramioje jaukioje aplinkoje, paprastai joms nieko daryti nereikia, tik pamaitinti.

Ar reikia rūpintis aksesuarais?

Naujagimių fotostudijoje rasite įvairių rekvizitų, ir galėsite išsirinkti sau mieliausius. Tad papildomai aksesuarų atsivežti nereikia. Į „Lifestyle” tipo fotosesiją namuose atsivežu naujagimiui reikalingus vystykliukus, kepurėles, galvajuostes.

Kas bus, jei vaikelis bus neramus ir nemiegos?

Pasitaiko atvejų, kuomet vaikelis jaučia šeimos narių, ypatingai mamytės nerimą ir gali užtrukti kol vaikelis įmigs. Jei nemiegantis naujagimis ramus, tuomet jis fotografuojamas natūraliomis pozomis, jei neramus, gali būti suvystomas specialiai fotosesijai skirtu būdu. Gali užtrukti kiek ilgiau, bet visais atvejais užfiksuojamas šis ypatingas laikotarpis. „Lifestyle” fotosesijos metu nemiegantis naujagimis dažniausiai suvystomas ir fotografuojamas nemiegantis.

Jei naujagimio odelė nelygi, išberta, lupasi, traiškanoja akytės, nenukritusi virkštelė?

Retas naujagimis gali pasigirti lygia odele. Įvairios naujagimio pereinamosios būklės (raudonis, gelta, pabėrimai, pleiskanojimas ir pan.) pašalinami redaguojant nuotraukas. Jei traiškanoja naujagimio akytės, patartina paskambinti gydytojui dėl vaistukų, paprastai užtenka vieno ar keletos lašų šiai bėdeliai sutvarkyti. Fotosesijos metu tiesiog pavalome su virintu vandeniu. Nenukritusi virkštelė visiškai netrukdo fotosesijai.

Kada rezervuoti naujagimio fotosesiją, juk nežinia kada vaikelis gims?

Tam, kad užtikrintume vietą Jūsų naujagimio fotosesijai ir būtume lankstūs (juk retai kada mažyliai pasibeldžia gydytojų numatytu laiku), kiekvienam mėnesiui skiriamas tik tam tikras vietų skaičius. Kadangi naujagimio fotosesijai rezervuojama visa diena, laiką fotosesijai rezervuoti patartina dar besilaukiant.

Kaip rezervuojama naujagimio fotosesija?

Naujagimio fotosesija rezervuojama pagal gydytojų numatytą gimdymo datą. Labai svarbu apie gimimą sužinoti per 48val. Tuomet rezervuojama diena Jūsų mažylio fotosesijai per artimiausias savaites.

Jei vaikelis jau gimęs, ar jau per vėlu naujagimio fotosesijai?

Per pirmąsias savaites vaikelis lengvai įminga, mažiau būdrauja ir yra lankstus. Tačiau net ir gimus vaikeliui nėra vėlu susirasti fotografą, kuris turės laisvą dienelę artimiausiu metu.

Kada geriausia fotografuoti naujagimį?

Studijinei naujagimių fotosesijai idealiausias laikas yra 6-14 gyvenimo dienos. „Lifestyle” tipo fotosesijai laikas ilgesnis, geriausia iki kol galima vaikelį suvystyti, o tai labai priklauso nuo vaikelio fiziologijos: kokio svorio gimė, kaip greitai auga svoris ir pan.

Kur fotografuojami naujagimiai?

Studijinė naujagimių fotosesija vyksta specialiai įrengtoje jaukioje, šviesioje ir šiltoje studijoje Vilniuje. „Lifestyle” naujagimio fotosesija vyksta naujagimiuko namuose arba ligoninėje.

Kiek laiko trunka naujagimio fotosesija?

Naujagimių fotosesijos trukmė labai priklauso nuo vaikelio ir nuo to, ar kiti nariai fotografuosis kartu. Ar greitai ir lengvai įminga vaikelis, ar pakanka mamytei pienelio, ar jautrus pilvelis; kiek ir kokio amžiaus sesučių/broliukų norės fotografuotis kartu. Fotosesija trunka nuo 2 – 5 val. Nefotografuojama ištisai – dažnai tenka naujagimį pamaitinti (žinda 20-30min.), pasūpuoti, pamigdyti, pakeisti sauskelnes…

Ką atsivežti į studiją?

Naujagimiui reikalingas pienelis ir keletas švarių sauskelnių (lankstomas vaikelis dažniaus tuštinasi). Jei naudojate, turėkite čiulptuką. Jaunesniam broliukui sesutei turėkite mėgiamos veiklos: žaislai ar žaidimai. Jei fotografuojasi visi šeimos nariai tuomet fotosesija trunka ilgiau, tokiu atveju patariu atsivežti sveikų užkandžių.

Ar bus galimybė kitiems šeimos nariams fotografuotis kartu?

Labai rekomenduojama kartu su naujagimiu įsiamžinti  visiems šeimos nariams, netgi augintiniams 🙂

Kaip ruoštis mamytei?

Užsisakius iš anksto (už papildomą mokestį)  mamytei siūlome visažistės paslaugas. Visažistė atvyksta į studiją ir pagražina mamytę kol fotografuojamas naujagimis. Makiažas Nude stiliaus, natūralus, tačiau pritaikytas fotosesijoms, paryškinantis mamytės gražiausius bruožus, maskuojantis pigmentines dėmes ir patinimą po gimdymo. Mamos ir vaiko portetas neretai fotografuojamas iš aukščiau, mamytei žiūrint žemyn ar užsimerkus, todėl nuotraukoje ryškiai matosi akys ir akių pravedimai, dailiai padažytos blakstienos, antakiai. Taip pat nemažą dalį nuotraukoje užima tėvų rankos, todėl svarbu neryškūs, tvarkingi nagai.

Kaip apsirengti kitiems šeimos nariams?

Tėveliams, broliukams/sesutėms apsirengti geriausia tinka kažkas patogaus (trikotažiniai berankoviai ar ilgomis rankovėmis marškinėliai) ir geriausia ne marga, vienspalvė apranga. Drabužių spalva apspręs bendrų nuotraukų stilistiką. Švelnios nuotraukos atrodys, jei dėvėsite šviesią pastelinę viršutinę dalį. Apatinė tėvelių aprangos dalis į kadrą beveik nepapuola, tačiau patartina turėti atsarginių drabužių, nes fotografuojantis su nuogu mažyliu dažnai pasitaiko avarijų. Broliukai/sesutės matysis visu ūgiu. Geriausia avalynė – jos nebuvimas.

Kada galiu tikėtis nuotraukų?

Paprastai nuotraukėlės paruošiamos mėnesio eigoje, pasitaiko labai užimtų periodų, tuomet gali užtrukti.

Kiek nuotraukyčių paruošiama?

Nuotraukų skaičius priklauso nuo pasirinkto plano.  Plačiau apie planus prašome skaityti PASLAUGOS