Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/dudefoto/domains/dudefoto.lt/public_html/wp-content/plugins/user-specific-content/User-Specific-Content.php on line 373
Kuo studijinė naujagimio fotosesija skiriasi nuo „Lifestyle”?
Ką reiškia „Life style”? Naujagimio fotosesija šiuo žanru yra kiek kitokia. Tai nėra visiška dokumentika, kuomet fiksuojamas žmonių gamtinis elgesys jiems įprastoje aplinkoje. Nes juk tam, kad atskleistume gražiausius vaikelio bruožus, naujagimį įduodame ar paguldome ne visiškai taip, kaip įprasta. Pakoreguojame kuria kryptimi ir kur. O esminis skirtumas nuo studijinės fotosesijos – „Lifestyle” fotosesijoje naujagimis dažniausiai neišrengiamas, neperrengiamas ir „nepozuojamas” (nelankstomas įmantriomis pozomis naudojant studijinį rekvizitą). Fotosesija vyksta greičiau ir natūraliau, fotografuojama natūralioje namų aplinkoje daugiausia su kitais šeimos nariais, nuotraukose matoma namų aplinka, „gaudomos” akimirkos, fiksuojamas maitinimas krūtimi. Nuotraukos tarsi reportažas, pasakoja Jūsų to meto istoriją.
Studijinė fotosesija vyksta studijoje. Studijinėje fotosesijoje naujagimis pozuojamas ant sėdmaišio, fotosesijai pritaikytuose saugiuose induose, pozuojamas tėvelių rankose prie neutralaus fono. Kiekviena nuotrauka tarsi atvirukas.
Ko galiu tikėtis iš studijinės naujagimio fotosesijos?
Tai ypatinga fotosesija. Juk vaikelis toks mažutis, gležnas ir traputis tebus taip trumpai. Naujagimio fotosesijos metu mamytės ne tik grožisi mažu jaukiai pozomis suraitytu stebuklėliu, bet kartu susipažįsta bei sužino įvairių gudrybių kaip nuraminti, užmigdyti bei atpažinti vaikelio neramumo požymius.
Ką turėsiu daryti naujagimio fotosesijos metu?
Mamytės džiaugiasi galėdamos pailsėti ramioje jaukioje aplinkoje, paprastai joms nieko daryti nereikia, tik pamaitinti.
Ar reikia rūpintis aksesuarais?
Naujagimių fotostudijoje rasite įvairių rekvizitų, ir galėsite išsirinkti sau mieliausius. Tad papildomai aksesuarų atsivežti nereikia. Į „Lifestyle” tipo fotosesiją namuose atsivežu naujagimiui reikalingus vystykliukus, kepurėles, galvajuostes.
Kas bus, jei vaikelis bus neramus ir nemiegos?
Pasitaiko atvejų, kuomet vaikelis jaučia šeimos narių, ypatingai mamytės nerimą ir gali užtrukti kol vaikelis įmigs. Jei nemiegantis naujagimis ramus, tuomet jis fotografuojamas natūraliomis pozomis, jei neramus, gali būti suvystomas specialiai fotosesijai skirtu būdu. Gali užtrukti kiek ilgiau, bet visais atvejais užfiksuojamas šis ypatingas laikotarpis. „Lifestyle” fotosesijos metu nemiegantis naujagimis dažniausiai suvystomas ir fotografuojamas nemiegantis tėvų rankose.
Jei naujagimio odelė nelygi, išberta, lupasi, traiškanoja akytės, nenukritusi virkštelė?
Retas naujagimis gali pasigirti lygia odele. Įvairios naujagimio pereinamosios būklės (raudonis, gelta, pabėrimai, pleiskanojimas ir pan.) pašalinami redaguojant nuotraukas. Jei traiškanoja naujagimio akytės, patartina paskambinti gydytojui dėl vaistukų, paprastai užtenka vieno ar keletos lašų šiai bėdeliai sutvarkyti. Fotosesijos metu tiesiog pavalome su virintu vandeniu. Nenukritusi virkštelė visiškai netrukdo fotosesijai.
Kada rezervuoti naujagimio fotosesiją, juk nežinia kada vaikelis gims?
Tam, kad užtikrintume vietą Jūsų naujagimio fotosesijai ir būtume lankstūs (juk retai kada mažyliai pasibeldžia gydytojų numatytu laiku), kiekvienam mėnesiui skiriamas tik tam tikras vietų skaičius. Kadangi naujagimio fotosesijai rezervuojama visa diena, laiką fotosesijai rezervuoti patartina dar besilaukiant.
Kaip rezervuojama naujagimio fotosesija?
Naujagimio fotosesija rezervuojama pagal gydytojų numatytą gimdymo termino datą. Labai svarbu apie gimimą sužinoti per 48val. Tuomet rezervuojama diena Jūsų mažylio fotosesijai per artimiausias savaites.
Jei vaikelis jau gimęs, ar jau per vėlu naujagimio fotosesijai?
Per pirmąsias savaites vaikelis lengvai įminga, mažiau būdrauja ir yra lankstus. Tačiau net ir gimus vaikeliui nėra vėlu susirasti fotografą, kuris turės laisvą dienelę artimiausiu metu.
Kada geriausia fotografuoti naujagimį?
Studijinei naujagimių fotosesijai idealiausias laikas yra 1-3 gyvenimo savaitės, priklausomai nuo to kiek išnešiotas ir kokio svorio gimė vaikelis. „Lifestyle” tipo fotosesijai laikas ilgesnis, geriausia iki kol galima vaikelį suvystyti, o tai labai priklauso nuo vaikelio fiziologijos: kokio svorio gimė, kaip greitai auga svoris, diegliukai ir pan.
Kur fotografuojami naujagimiai?
Studijinė naujagimių fotosesija vyksta specialiai įrengtoje jaukioje, šviesioje ir šiltoje studijoje Vilniuje. „Lifestyle” naujagimio fotosesija vyksta studijoje, naujagimiuko namuose arba ligoninėje.
Kiek laiko trunka naujagimio fotosesija?
Naujagimių fotosesijos trukmė labai priklauso nuo vaikelio ir nuo to, ar kiti nariai fotografuosis kartu. Ar greitai ir lengvai įminga vaikelis, ar pakanka mamytei pienelio, ar jautrus pilvelis; kiek ir kokio amžiaus sesučių/broliukų norės fotografuotis kartu. Fotosesija trunka apie 2 – 4 val. Nefotografuojama ištisai – dažnai tenka naujagimį pamaitinti (žinda 20-30min.), atrauginti, nuraminti, pamigdyti, pakeisti sauskelnes, oi yra reikalų :)…
Ką atsivežti į studiją?
Naujagimiui reikalingas pienelis ir keletas švarių sauskelnių (lankstomas vaikelis dažniau tuštinasi). Jei naudojate, turėkite čiulptuką. Jaunesniam broliukui sesutei turėkite mėgstamos veiklos: žaislai ar žaidimai. Jei fotografuojasi visi šeimos nariai tuomet fotosesija trunka ilgiau, tokiu atveju patariu atsivežti sveikų užkandžių.
Ar bus galimybė kitiems šeimos nariams fotografuotis kartu?
Labai rekomenduojama kartu su naujagimiu įsiamžinti visiems šeimos nariams, netgi augintiniams 🙂
Kaip ruoštis mamytei?
Užsisakius iš anksto (už papildomą mokestį) mamytei siūlome visažistės paslaugas. Visažistė atvyksta į studiją ir pagražina mamytę kol fotografuojamas naujagimis. Makiažas Nude stiliaus, natūralus, tačiau pritaikytas fotosesijoms, paryškinantis mamytės gražiausius bruožus, maskuojantis pigmentines dėmes ir patinimą po gimdymo. Mamos ir vaiko portetas neretai fotografuojamas iš aukščiau, mamytei žiūrint žemyn ar užsimerkus, todėl nuotraukoje ryškiai matosi akys ir akių pravedimai, dailiai padažytos blakstienos, antakiai. Taip pat nemažą dalį nuotraukoje užima tėvų rankos, todėl svarbu neryškūs, tvarkingi nagai.
Kaip apsirengti kitiems šeimos nariams?
Naujagimiui studijoje visas rekvizitas yra. Kitiems šeimos nariams fotosesijai apsirengti geriausia tinka kažkas patogaus (prigludę trikotažiniai marškinėliai, vaikinams polo marškinėliai) ir geriausia ne marga, vienspalvė be logotipų apranga. Tinka ir ornamentai ar raštai, bet reikėtų vengti drabužių su piešiniu ant pilvo. Susiderinkite tiek spalviškai, tiek stilistiškai. Venkite ryškių spalvų, ypač neoninių, nuo jų atspindžiai ant kūdikio veido. Venkite marškinėlių aukštu kaklu, gražiau nedidelė dekoltė. Vyresnių vaikų drabužiai ne per dideli, ne per laisvi, rankovės ar klešnytės ne per ilgos. Drabužių spalva apspręs bendrų nuotraukų stilistiką. Švelnios nuotraukos atrodys prie šviesaus fono, jei dėvėsite šviesią pastelinę ar neutralių spalvų viršutinę dalį (pieniška, nude, pilka, rusva). Balta tinka jei garderobe daugiau nieko nerasite. Kontrastingos – jei dėvėsite tamsius drabužius. Jei patinka tėčio ir mamos su naujagimiu nuotraukos prie juodo fono, patartina turėti juodus drabužius. Apatinė tėvelių aprangos dalis fotografuojantis visa šeima į kadrą papuola dalinai. Patartina turėti atsarginių drabužių, nes fotografuojantis su nuogu mažyliu dažnai pasitaiko avarijų. Broliukai/sesutės matysis visu ūgiu. Geriausia avalynė – jos nebuvimas.
Kada galiu tikėtis nuotraukų?
Paprastai nuotraukėlės paruošiamos mėnesio eigoje, pasitaiko labai užimtų periodų, tuomet gali užtrukti.
Kiek nuotraukyčių paruošiama?
Nuotraukų skaičius priklauso nuo pasirinkto plano. Plačiau apie planus prašome skaityti PASLAUGOS
ATSILIEPIMAI